Opublikowano Dodaj komentarz

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu

Ultradźwiękowy peeling wodny

Częstotliwość peeleru galwanicznego wynosi 28 kHz, ma więc niską częstotliwość. Zarazem wykazuje wielką siłę, zdolność do głębokiej penetracji skóry i świetną stabilność. Ultradźwiękowe fale o częstotliwości 28 kHz są zdolne rozszerzyć się w wodzie, ponieważ odpowiednio dopasują się do długości falowej wody.  Dzięki wysokiej zawartości wody w ludzkim organiźmie (w przybliżeniu 70%), peeling wykazuje bardzo dobre efekty.

Efekty ultradźwiękowego peelingu

Tryb peelingowy

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 1

 • Zasięg

Usuwa, czyści, sterylizuje i odłupuje martwe komórki ze skóry i porów

Złota szpatułka

 1. Głowica na szpatułce powleczona jest szczerym złotem (99,9%)
 2. Łagodzi objawy alergii na metale
 3. Wysoka przewodność elektryczna zwiększa galwaniczny efekt synergiczny
 4. Złoto wykazuje działanie antybakteryjne

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 2

Prąd galwaniczny

Prąd nieprzerwanie i regularnie cyrkuluje przez ciało i ludzką tkankę, rewitalizuje tkankę i ma pozytywny wpływ na chemiczne i fizyczne reakcje w ciele.

Właściwości urządzeń galwanicznych

Urządzenie galwaniczne posiada anodę i katodę. Peeler wykorzystuje zmiany chemiczne, które mają miejsce na dodatnich i ujemnych polach. Działanie aktywnej i nieaktywnej elektrody umożliwia bardziej efektywne przenikanie prądu przez skórę.

Przenikalność

Efekt przenikania ampułki odżywczej i esencji do skóry

Lifting

Włókna skóry uaktywniane są za pomocą wytwarzania fal ultradźwiękowych, które pomagają z eliminacją zmarszczek i zapewniają lepszą elastyczność skóry.

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 3

Tryb G-blue: Reakcja alkaliczna (katoda (-))

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 4

 • Napięcie: Wysokie (40 mV) / Niskie (-4,36V)
 • Poprawia zaopatrzenie skóry w krew za pomocą reakcji alkalicznej na ujemnej elektrodzie (-), co ulepsza krwiobieg i pomaga skórze zrelaksować się za pomocą neurostymulacji.
 • Niebieska (długość fali 470nm) LED (1mm transiluminacja). Jest wchłaniana tkanką nabłonkową skóry. Stymuluje porfiryn do produkowania większej ilości tlenu w komórkach, co wspomaga sterylizację skóry i leczenie trądzika. Badania uniwersyteckie wykazały, że promieniowanie skóry za pomocą 470nm LED w miejscach uszkodzenia skóry wspomaga gojenie ran.

Tryb G-Red: Reakcja z kwasem (anoda) +))

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 5

 • Napięcie: Wysokie (4,48 V) / Niskie (80 mV)
 • Pomaga ponownie obnowić warstwę kwasową skóry za pomocą reakcji z kwasem na dodatniej elektrodzie (+). Ma również działanie wybielające usuwające przebarwienia oraz pomaga ulepszać i wspierać regeneracyjne cechy skóry.
 • Czerwona (długość fali 624nm) LED (2 mm transiluminacja) przeniknie skórę właściwą, stymuluje mitochondria i wspiera produkcję ATP (adenozyno-5′-trifosforan), co może zapewnić lepszą elastyczność, zmniejszyć widoczność zmarszczek i spowolnić procesy starzenia się.

Protokół z próbyGalwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 6

 

 

Opublikowano Dodaj komentarz

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami?

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami?

Reclar to hipoalergiczny skrobak galwaniczny peeler, który nam do użytku domowego oferuje kilka „nowoczesnych“ technologii jednocześnie. Działa na zasadzie ultradźwiękowego oczyszczania cery, galwanizacji, a zarazem  terapii świetlnej LED czerwonym i niebieskim światłem.

Brzmi to jak świetna technologia. Czy stosowana do użytku domowego jest również bezpieczna?

Zacznijmy ładnie od początku. Co to właściwie jest ultradźwiękowe oczyszczanie cery? Jest to procedura oczyszczania skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza ultradźwiękowe fale i wysokofrekwencyjne wibracje, usuwające martwe komórki i odmładzające warstwę zewnętrzną skóry.

Innymi słowy, jest to forma peelingu mechanicznego, który jest w stanie oddziaływać na trzy wierzchnie warstwy skóry. Została uznana przez ekspertów jako jedna z najdelikatniejszych form pielęgnacji twarzy. Powierzchowym działaniem na skórze pomaga nam:

 • znacząco poprawić stan trądzika
 • głęboko wyczyścić upchane pory
 • delikatnie wygładzić powierzchnię cery i częściowo eliminować zmarszczki
 • poprawić hemodynamikę i metabolizm skóry
 • zapewnić głęboką hydratację i lifting

Ultradźwięki znajdują długotrwałe i bezpieczne zastosowanie do badań w medycynie. Do użytku domowego  jest bardzo ważne używać tylko wysokiej jakości urządzenia spełniającego certyfikat jakości, który RECLAR oczywiście posiada.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 7

Ultradźwiękowe oczyszczanie można w zasadzie stosować w jakimkolwiek wieku i bez względu na typ cery. Istnieją jednak wyjątki u kilka schorzeń skóry, u których używanie domowego peeleru trzeba skonzultować ze swoim lekarzem dermatologiem.

RECLAR skutecznie działa zwłaszcza na upchane pory. Przy regularnym stosowaniu ładnie oczyszcza cerę, obniża ilość upchanych porów, poprawia jakość i stan cery, przedłużając okres między profesjonalną pielęgnacją w salonie.

Wskazówki lecznicze:

 • trądzik
 • blizny i przebarwienia po trądziku
 • rozszerzone pory
 • „zmęczona“ cera
 • cera z przejawami starzenia
 • i inne :o)

Przeciwskazania:

 • kardiostymulator
 • porażenie nerwu twarzowego
 • choroby układu krążenia i schorzenia onkologiczne
 • ciąża i laktacja
 • łuszczyca lub inne chroniczne choroby skóry
 • trądzik różowaty

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 8

Kilka słów o terapii świetlnej

LED – light emiting therapy (terapia świetlna) to popularna nieinwazyjna metoda pielęgnacji skóry z trądzikiem, skóry uszkodzonej promieniami słonecznymi lub z innymi schorzeniami. Terapię można stosować w gabinecie dermatologicznym lub salonie kosmetycznym, ewentualnie skorzystać z urządzenia nadającego do użytku domowego.

Terapia korzysta z różnej długości fali światła do wywołania naturalnych gojących procesów skóry. Dla osiągnięcia wyników jest niezbędnych co najmniej kilka sesji.

Niebieskie światło ogranicza działanie gruczołów łojowych, co łagodzi objawy trądzika. Może też  eliminować bakterie na powierzchni skóry wywołujące stany zapalne (Propionibacterium acnes).

Czerwone światło ogranicza stany zapalne, poprawia stan blizn i spowalnia procesy starzenia, pozytywnie wpływając na komórki – fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Do czego nam właściwie służy kolagen? Jest to proteina w skórze (białko) która odgrywa ważną rolę w procesie gojenia. Z wiekiem jego produkcja obniża się, a skóra zaczyna tracić jędrność. Z tego powodu wskazane jest produkcję kolagenu stymulować, na przykład czerwonym światłem.

może pomóc leczyć szereg problemów ze skórą, takich jak:

 • trądzik
 • zapalenia skóry
 • skóra matowa ( dull skin)
 • ponadto przyśpiesza gojenie ran i stanów zapalnych

Jedną z głównych zalet terapii świetlnej LED jest jej bezpieczeństwo. Na podstawie badań ustalono jej świetny profil bezpieczeństwa. Nie zawiera ultrafioletowych promieni i dlatego nadaje się do regularnego używania. Nie powoduje oparzeń, a pielęgnacja jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry.

Jak stosować?

Peeler stosuje się na oczyszczoną i wystarczająco wilgotną cerę, ewentualnie w przebiegu czyszczenia można użyć wodę mineralną w sprayu lub nawilżony wacik, którym pocieramy skórę.

Do czyszczenia cery można używać też kosmetyków z aktywnymi substancjami, takie jak na przykład kwas salicylowy czy glikolowy, jednak do wprawiania w skórę te aktywne składniki nie nadają się i mogą ją podrażnić. Jeżeli chcemy obniżyć ryzyko podrażnienia, powinniśmy wybrać bardziej łagodniejsze preparaty czyszczące, jak na przykład Cetaphil, Cerave lub Toleriane od La Roche Posay.

W opakowaniu peeleru RECLAR znajduje się stosunkowo ładna instrukcja obsługi, więc nie będę tego tutaj wspominać.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 9

Po użyciu możemy odczuwać dyskomfort z powodu suchej lub ściągniętej skóry. Zaczerwienienia nie są normalnym towarzyszącym zjawiskiem. Na tak przygotowaną cerę można aplikować maseczkę według typu cery czy aktualnej potrzeby. Obojętne, jakie stosujesz kosmetyki, ponieważ RECLAR pomoże ci osiągnąć lepsze efekty pielęgnacji i uzyskać ze stosowanej rutyny jak najwięcej.

RECLAR poprawą i oczyszczaniem cery oraz następnie poprawia wchłanianie skutecznych substancji z serów i kremów, które używamy. Po okresie regularnego czyszczenia obniża się potrzeba eksfoliacji, jednak galwanizację i pielęgnację świetlną możemy stosować bezpiecznie codziennie. Moje ulubione produkty – maseczki i sera, które można stosować na przykład z peelerem RECLAR, znajdują się na obrazkach poniżej.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 10

Nawilżająca, uspokajająca i witaminowa od ANNEMARIE BÖRLIND.

Wskazane jest również stosowanie serum nawilżającego, zależy jednak od typu cery i preferencji, których akurat potrzebujesz.

 

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 11

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 12

Walory peeleru RECLAR przy stosowaniu z retinoidami

Sama w swojej nabytej rutynie używam retinoidy, konkretnie jedną z najskuteczniejszych form retinoidów i to tretinoin w postaci żelu, w koncentracji 0,025%.  Tretinoin jako skuteczną substancję pierwotnie używano jako lekarstwo, przeznaczone do terapii trądzika. Z czasem jednak stwierdzono, że u pacjentów nastąpiła nie tylko poprawa stanu trądzika, lecz również „wygładzenie“ zmarszczek, wzmocnienie cery, rozjaśnienie przebarwień.

Wygląda to jak cud, który z tretinoinu uczynił jeden z najskuteczniejszych anti-aging składników. Do zwyczajnego stosowania wolę bardziej przystępniejszą formułę, taką jak Retinol czy Retinaldehyd.

Peeler pomaga przy eksfoliacji, spowodowanej retinoidami

Peeler RECLAR nie używam do wprowadzania składników w związku z siłą retinoidów i ich zdolności do irytacji. Jednak bardzo dobrze sobie radzą z następującym nadmiernym łuszczeniem się skóry, które na początku terapii wywołują retinoidy.

Walczyć z tym można kilkoma sposobami, na przykład różnymi rodzajami peelingów – kremowymi czy sypkimi enzymatycznymi, albo delikatnymi naturalnymi, których w tym wypadku nie polecam. U mnie RECLAR świetnie dał sobie radę z nadmiernym łuszczeniem. W moim przypadku w ogóle nie nastąpiło podrażnienie, ponieważ jest bardzo delikatny. Trzeba go tylko używać z lekką ręką i bez naciskania.

U mnie używanie RECLAR do pielęgnacji w domu sprawdziło się, tak więc stosuję go  regularnie. Mam nadzieję, że znajdzie swoje miejsce również u ciebie, a twoja inwestycja zostanie wyważona piękniejszą i bardziej jędrną skórą.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 13

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 14

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 15

(Źródło: www.medicalnewstoday.com, www.cosmetology-info.com, www.masterpieceskinrestoration.com, www.shape.com, www.dermstore.com, www.byrdie.com)

 

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 16

Nazywam się Katarína Bieleszová, wystudiowałam medycynę i skupiam się na rehabilitacji medycznej, jednak mój pierwotny kierunek i całożyciowa fascynacja to dermatologia, której poświęcam się we wolnych chwilach.

Cieszę się, że mogłam się wreszcie więcej zorientować w dziedzinie pielęgnacji cery i w tym, jak możemy w środowisku domowym pomóc wynieść pielęgnację na wyższy poziom.

Długo szukałam przyrządu do efektywnej, ale delikatnej eksfoliacji. I właśnie RECLAR w pełni spełnił moje oczekiwania.

Opublikowano Dodaj komentarz

Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist

Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist

Dezynfekcja światłem UV to ulubiona technika sterylizacyjna stosowana przy czyszczeniu wody, w domu lub w zakładach opieki zdrowotnej. Światło UV, które jest częścią naszego ION Mistu, walczy z bakteriami i wirusami, zapewnia dezynfekcję cieczy w sprayu i chroni w  ten sposób cerę przed nieczystościami. Jak dokładnie działa dezynfekcja UV? Przeczytaj artykuł!

5 top ciekawostek o dezynfekcji

 • Skutki promieniowania świetlnego Słońca odkryto już w 1877 rokuDezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist 17
 • Potem odkryto, że działanie dezynfekcyjne wykazuje tylko część spektrum – światło UV
 • W 1910 roku oddano do użytku pierwszą stację uzdatniania wody za pomocą promieniowania UV w Marsylii
 • Światło UV niszczy struktury organiczne DNA i RNA bakterii i wirusów, co zapobiega ich rozmnażaniu
 • Obecnie używa się również do sterylizacji w zakładach opieki zdrowotnej

Co to jest promieniowanie UV?

Ultrafioletowe światło to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali krótszej niż widzialne światło, ale dłuższej niż światło rentgenowe. Ciekawostką jest, że chociaż my ludzie to promieniowanie ultrafioletowe zwykłym okiem nie widzimy, niektóre zwierzęta, takie jak na przykład renifery, tę zdolność posiadają. Do czego im to właściwie służy, jest na razie tajemnicą nawet dla naukowców.

Istnieją 3 rodzaje światła UV – A, B i C. Promieniowanie UV-C jest z nich najbardziej skuteczne, działa na krótką odległość, a dzięki temu stosuje się najczęściej do sterylizacji.

Jak światło UV walczy przeciw bakteriom i wirusom?

Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist 18Jak już stwierdziliśmy na początku, dezynfekcja UV to żadna nowa technologia. Efekt sterylizacyjny światła UV odkryto już w XIX wieku i od tego czasu jest często stosowany do dezynfekcji wody, powietrza lub przedmiotów. Jak ta dezynfekcja właściwie funkcjonuje?

Promieniowanie ultrafioletowe ma wpływ na wszelkie organizmy żywe, włącznie tych niewidzialnych, takich jak bakterie i wirusy. Bakteriobójcze promieniowanie działa na DNA (RNA) bakterii i wirusów, co zapobiega ich rozmnażaniu i szerzeniu się. Efekty dezynfekcyjne promieniowania UV wykazano podczas badań nad najpospolitszymi wirusami, takimi jak np. grypa.

Światło UV i dezynfekcja wody

Technologia promieniowania UV pozbawia ciecz bakterii. Z tego powodu stosowano ją najpierw przede Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist 19wszystkim do sterylizacji wody. Ta funkcja jest bardzo ulubiona do dzisiaj, ponieważ umożliwia czyszczenie wody bez obciążenia środowiska naturalnego substancjami chemicznymi.

Funkcję sterylizacji cieczy zapewnia światło UV również w naszym sprayu ION Mist. Po wytrysnięciu cieczy na skórę zapali się światło UV, które ciecz sterylizuje, a  ta dostanie się na cerę zupełnie czysta. Dezynfekcja cieczy zapobiega rozmnażaniu się bakterii na skórze. Cera jest dzięki temu lepiej chroniona przed wpływami zewnętrznymi.

Dezynfekcja światłem UV w zakładach opieki zdrowotnej

Dezynfekcja światłem UV jest obecnie bardzo ulubiona. Często jest stosowana również w zakładach opieki zdrowotnej w walce z wirusami i bakteriami.

W szpitalach światło UV stosuje się do dezynfekcji całych pokojów po pacjentach infekcyjnych, którzy zachorowali na najróżniejsze choroby spowodowane wirusami. Dzięki dokładnemu czyszczeniu światłem UV szpitalom udaje się osiągnąć absolutnie sterylne środowisko nawet na oddziałach z pacjentami z wysoce zakaźnymi chorobami.

Zainteresowały cię efekty sterylizacji światłem UV? I ty możesz je wykorzystać dzięki naszemu ION Mistu, który sprawi, że twoja cera będzie dokonale czysta i chroniona!

Czytaj również…

Najulubieńsza terapia przeciw zmarszkom i trądzikowi? Galwanizacja skóry

Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist?