Opublikowano

Hipoalergiczny peeler Reclar

Hipoalergiczny peeler Reclar

Również macie czasem  wrażenie, że chociaż troszczycie się o cerę jak należy, czyli właściwym sposobem usuwacie makijaż, regularnie czyścicie, stosujecie serum i kremy, to i tak brak skutecznych efektów? Pory są zapchane, występuje trądzik, cera jest szara, zmarszczki pogłębiają się, a skóra więdnie. Przyczyna niepowodzenia może tkwić właśnie w tym, że czyszczenie cery nie jest wystarczająco skuteczne, a stosowane produkty nie są w stanie dotrzeć przez cerę do tej właściwej warstwy, lecz utrzymują się na powierzchni.

Żebywłaściwie zrozumieć zrozumieli, jakie procesy zachodzą w skórze, pokażemy sobie jej funkcje i strukturę:

Nasza skóra pełni w pierwszym rzędzie funkcję ochronną. Jest to w zasadzie żywy filter zapobiegający przedostawaniu się szkodliwych substancji do naszego  organizmu, a z tego powodu ogranicza przy powszechnym stosowaniu przepuszczalność większości produktów kosmetycznych. W odwrotnym wypadku by nasze ciało, na przykład podczas przyjemnej kąpieli w wannie, wchłaniało wodę jak gąbka 🙂

Skóra składa się z trzech warstw:

Epidermis (naskórek), Dermis (skóra właściwa) i Hypodermis (tkanka podskórna)

Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry to Epidermis (naskórek). Jej grubość wynosi przeciętnie 1 mm (najcieńsza znajduje się w okolicach oczu i na wargach, natomiast najgrubsza na plecach). Tworzą ją przeważnie zrogowaciałe komórki. Zapewnia cerze teksturę i wilgoć, ma wpływ na kolorystykę cery. Jej regeneracja trwa w przybliżeniu 4 tygodnie. Podczas zwykłej = manualnej aplikacji produktów kosmetycznych, większość z nich utkwi właśnie w tej warstwie. 

Jednak kluczową rolę w wyglądzie cery odgrywa Dermis (skóra właściwa), która składa się przede wszystkim z kolagenu i elastyny. Z wiekiem efektywność produkcji kolagenu spada, a naszym zadaniem jest jego wytwarzanie nieustannie wspierać, a mianowicie stymulacją fibroblastów. Właśnie w tej warstwie wytwarza się również trądzik.

Ostatnia warstwa to Hypodermis (tkanka właściwa), która tworzy rzadkie wiązadło i tłuszcz.

Żeby osiągnąć wchłanianie skutecznych substancji w skórę, musimy skorzystać z dostępnych technologii, jaką jest np. wielofunkcyjny skrobak peeler marki Reclar, który w sobie łączy kilka technologii, potrafiących poprawić jakość naszej cery. Głowica peeleru Reclar  pokryta jest 99,9% czystym  24-karatowym złotem. Pozytywne cechy złota znali już starzy Egipcjanie, którzy przypisywali mu wpływ na młodość i piękno. Złoto wspiera regenerację cery, usuwa toksyny, wspomaga mikrokrążenie krwi i dotlenia skórę.

Hipoalergiczny peeler Reclar 1

Funkcje hipoalergicznego skrobaka peeler Reclar 

Przede wszystkim jest to funkcja peelingu wodnego – ultradźwiękowego czyszczenia cery – tzw. fale uderzeniowe. Frekwencja tych fal w przypadku Reclar Peeleru z certyfikatem waha się między 28-30kHz, co według badań stanowi najoptymalniejszą frekwencję do efektywnego czyszczenia cery. (Wyższa frekwencja nie jest według  badań i testów skuteczniejsza, bowiem może cerę podrażnić lub nawet zakłócić jej strukturę.) Przenika właśnie do wierzchniej warstwy epidermis, gdzie usuwa obumarłe cząsteczki skóry, a tym samym ulepsza jej przepuszczalność dla produktów kosmetycznych, takich jak tonik czy serum, a zarazem do dermis, gdzie głęboko oczyszcza upchane pory i usuwa zaskórniki. Przy stosowaniu funkcji peelingu, skórę trzeba nieustannie nawilżać wacikiem nasiąkniętym wodą, ruchy peeleru powinne być tzw. antygrawitacyjne – w zasadzie z dolnej części na zewnątrz i w górę. Częstość stosowania zależy od rodzaju cery.

Kolejna funkcja to G-Blue – ta funkcja łączy dwie technologie, czyli funkcję prądu galwanicznego i terapii świetlnej. Prąd galwaniczny przenika do wszystkich warstw skóry, zapewnia ukrwienie i stymuluje układ limfatyczny, następstwem czego dochodzi do lokalnego detoksu. Przy funkcji G Blue prąd jest ustawiony na negatywną polarność, określaną jako dezinkrustacja, która potrafi czyścić upachane pory, usuwa zaskórniki, radzi sobie z nadmiarem sebum i zmiękcza cerę. Zarazem tutaj działa niebieskie światło 400 – 470 nm* (terapia świetlna), które dezynfekuje, działa przeciw trądzikowi i przeciw bakteriom z gatunku Propionibacterium , które są odpowiedzialne za jego powstawanie. Pożądanym efektem ubocznym jest to, że poprawia stan blizn potrądzikowych. Przy stosowaniu G-blue cerę należy pielęgnować serum na bazie wody.

* Wartość liczbowa długości fal niebieskiego światła 400 – 470 nm oznacza głębokość przenikania światła przez skórę. RECLAR G-Blue posiada certyfikat na 470nm.

Funkcja G-Red – to ponownie kombinacja dwóch technologii – prądu galwanicznego i terapii świetlnej. W tym przypadku prąd galwaniczny ustawiony jest na polarność dodatnią, określaną jako jontoforeza. Za pomocą jontoforezy można osiągnąć, że skóra będzie wchłaniać skuteczne substancje potrzebne do liftingu i nawilżania, ich przyswajalność jest aż 10 razy skuteczniejsza niż przy zwykłej aplikacji na cerę. Prąd przenika przez wszystkie warstwy skóry i wspiera produkcję kolagenu za pomocą stymulacji fibroblastów. Tym razem działa tutaj czerwone światło 600 – 700 nm*, które poprawia cyrkulację krwi, elastyczność skóry i jej ogólny stan, usuwa zmarszczki, pomaga zabliźnić uszkodzoną skórę po obrażeniach, zmniejsza pory, a także znacznie zwiększa produkcję kolagenu. Program ten m. in. sprawdzi się doskonale u kobiet, które dręczy „zmęczona“ twarz. 

* Wartość liczbowa długości fal czerwonego światła 600 – 700 nm oznacza głębokość przenikania światła przez skórę – przenika najgłębiej. RECLAR G-Red posiada certyfikat na 635,5nm.

Terapia świetlna i przenikanie poszczególnymi warstwami skóry:

Hipoalergiczny peeler Reclar 2

Żeby osiągnąć optymalne efekty i stymulację wszystkich warstw skóry, trzeba skorzystać z dostępnych technologii, bez których kosmetyki zostaną tylko na powierzchni. Ważna jest również regularna i długotrwała aplikacja. Nie zapominajmy, że regeneracja cery trwa 4 tygodnie. Cieszmy się piękną i gładką cerą!

Opublikowano

Doświadczenia jednej z was: Wyniki stosowania RECLAR Peeleru po 12 dniach

Doświadczenia jednej z was: Wyniki stosowania RECLAR Peeleru po 12 dniach

Pragniemy Wam przedstawić pielęgniarkę Michaelę, która wysłała nam zdjęcia swej cery przed i po stosowaniu RECLAR Peeleru. Ponieważ Michaela pracuje na oddziale OIT, musi w przypadku kontaktu z osobami mogącymi stwarzać zagrożenie, nosić nie tylko respirator, lecz jeszcze klasyczną maseczkę i przyłbicę. Tak więc wpływ na jej cerę mają również te okoliczności, które są nieodłączną częścią jej pracy. Wyniki stosowania RECLAR Peeleru już po 12 dniach są naprawdę oszałamiające, tak więc postanowiliśmy pośredniczyć w przekazaniu doświadczeń Michaeli również Wam.

pastedGraphic.png

Dlaczego Pani kupiła Peeler RECLAR – jaki był powód i jakie były Pani oczekiwania?

Dzień dobry, na wasz Peeler natrafiłam zupełnie przypadkowo. Już przez dłuższy czas rozmyślałam o bardziej intensywnej pielęgnacji mojej cery, której niestety nie ratowały nawet me regularne wizyty w salonach kosmetycznych. Zawsze borykałam się z problematyczną cerą, a dzisiejsze ,,maseczkowe czasy” podpisują się na mej cerze codziennie. Cera pod respiratorem nie oddycha, ulega zaparzeniu, jest podrażniona, porowata i ogólnie zmęczona. Przeczytałam starannie wszystkie recenzje, wszystkie zalecenia dotyczące stosowania i pozytywne reakcje na wasze produkty i postanowiłam, że go wypróbuję. Oczekiwałam oczyszczenia skóry, zmniejszenia porów i ogólnie ujednoliconej cery, pielęgnacja zmarszczek była dla mnie przyjemnym bonusem.

Jak długo używa Pani RECLAR?

Wasz Peeler używam miesiąc.

Co się przez ten czas zmieniło?

Pozwolę sobie stwierdzić, że moja cera zmieniła się już po pierwszej kompletnej pielęgnacji. Pory były mniejsze, cera jaśniejsza. Podstawą zdrowej skóry są oczywiście również jakościowe kosmetyki, które dzięki Galwanicznemu Peeleru są dokładnie wchłaniane przez skórę, co zwiększa ich efekt. Zmieniam je w kombinacji z serum RECLAR. A wyniki?

Sądzę, że fotografie PRZED/PO mówią jasno.

pastedGraphic_1.png

Jak często Pani stosuje poszczególne funkcje RECLAR Peeleru?

Ultradźwiękowy peeling używam 2x w tygodniu, ponieważ każde intensywne głębokie czyszczenie skóry lekko wysusza, dlatego jest potrzebna kompenzacja w postaci kolejnych funkcji peeleru, które odżywiają cerę w kombinacji z serum.

Terapię niebieskim światłem stosuję codziennie po usunięciu makijażu i oczyszczeniu cery. Z terapii czerwonym światłem korzystam każdego wieczoru, ponieważ zapewnia wchłanianie kremów nocnych.

Poleciłaby Pani RECLAR swojemu otoczeniu?

Galwaniczny Peeler polecam wszystkim, którzy borykają się z problematyczną cerą. Pomimo wyższej ceny muszę stwierdzić, że ta inwestycja naprawdę się opłaca. Troszczyć się o cerę możemy w wygodnym domowym zaciszu, co i w czasach dzisiejszych stanowi wielki atut.

Czy według Pani można RECLAR Peeler czymś zastąpić?

RECLAR Peeler jest tak wyjątkowy dzięki swoim funkcjom, które wzajemnie się uzupełniają. Wspólnie wytwarzają doskonałą harmonię dla twojej cery. Na rynku istnieje mnóstwo podobnych produktów pielęgnujących cerę. Ja ten swój już wybrałam i wiem, że go na pewno nie zmienię za inny, ponieważ jestem z niego bardzo zadowolona.

Ma Pani jakąś osobistą propozycję na rytuał Beauty, który może Pani polecić naszym czytelniczkom? 🙂

Może to zabrzmi śmiesznie, ale regularnej wspólnej chwilki doświadczam dopiero z waszym Peelerem.

W każdym wypadku sądzę, że każda kobieta chętnie sobie zrobi swój wielki BEAUTY DAY, niech już z wanną pełną pianki, świetnym manicure, maseczką na twarzy, z którą wyglądamy bardzo seksi lub jakkolwiek inaczej.. Ważne jest znaleźć sobie tę chwilę dla siebie i nie zapominać o sobie.

Każda kobieta jest piękna, każda kobieta jest wyjątkowa i każda sobie zasłuży czas dla siebie. ❤️

Dziękujemy za rozmowę

Opublikowano

NAWILŻANIE SKÓRY

NAWILŻANIE SKÓRY

Regularne i dokładne nawilżanie to klucz do naturalnej piękności.

Nawilżanie skóry kojarzy mi się z połączeniem wewnętrznej i zewnętrznej pielęgnacji, której w żadnym wypadku nie powinno się lekceważyć. Regularne i dokładne nawilżanie to klucz do naturalnej piękności.

Skóra wiele mówi o człowieku i trzeba ją skutecznie pielęgnować, a przede wszystkim nawilżać! Kiedy skóra starzeje się i jest wystawiana na szkodliwe działania, takie jak opalanie, niezdrowy styl życia, niedobór snu, stres, suche powietrze i inne, przestaje wytwarzać wystarczającą ilość naturalnej tkanki tłuszczowej. Następnie traci zdolność utrzymywania wilgoci, czego wynikiem są właśnie zmarszczki, utrata elastyczności, suchość, szorstka powierzchnia i ogólny wygląd skóry przypominający wysuszoną śliwkę. Ponieważ jesteśmy nieustannie wystawiani na działanie szkodliwych czynników, które powodują ubytek wody w skórze, powinniśmy poziom wody w skórze systematycznie kontrolować i uzupełniać.

O dobrej kondycji skóry w znacznej mierze wypowiada właściwe odżywianie i wystarczająca ilość płynów, tak więc dotrzymywanie reżimu picia i właściwego odżywiania jest w pogoni za świetną cerą absolutnie niezbędne. W nawilżaniu skóry sprawdziły mi się świetne działania olejków (oliwkowy, arganowy, makadamia, kokosowy, wiesiołkowy, jojobowy i inne.) Ich stosowanie pomaga odżywić skórę z zewnątrz i z wewnątrz. Kolejnym przysmakiem, który nie tylko zaspokaja moje kubki smakowe, ale zarazem intensywnie nawilża i puszcza kantem zmarszczki, jest awokado.
Moim ulubieńcem do zewnętrznego stosowania jest masło shea. Wykazuje silne działanie regeneracyjne i przeciwzapalne. Często używane jest do leczenia chorób skóry i trądzika, wspomaga gojenie ran. Jego zaletą jest również, że po naniesieniu zostanie szybko wchłonięte do skóry, którą zarazem nawilży. Dalsza rewelacja, która ma bardzo pozytywny wpływ na skórę, to aloe vera. Sok z tej cennej rośliny niesamowicie działa na skórę. Aloe vera ma swe niezastąpione miejsce w mojej lodówce. Cerę ładnie wygładza i czyni bardziej delikatną, omaga też z trądzikiem, zmarszczkami lub bliznami. Teraz przedstawiłam naturalnych pomocników do pielęgnacji skóry, z których sama korzystam. Teraz kolej na różne cuda we wspaniałych słoiczkach, jak sera nawilżające, kremy i maseczki, które naszej skórze zapewniają tylko to najlepsze.

Produkty nawilżające pomagają w wytwarzaniu bariery pomiędzy skórą i otaczającym ją środowiskiem oraz zapobiegają działaniu szkodliwych substancji. Kremy nawilżające nie tylko nawilżają skórę, lecz mają również inne funkcje. Na powierzchni cery wytwarzają warstwę ochronną, przenikają do skóry pomiędzy komórki warstwy rogowej, gdzie zapobiegają ubytkom wody ze skóry, a tym samym pomagają redukować suchość cery. Bardzo skuteczne są również sera, które mają doskonale wyważony skład nawilżających i skutecznych substancji. Jeśli zamierzasz dożyczyć swojej cerze intensywne nawilżanie i odżywianie, zalecam regularne stosowanie maseczek. Nawilżania i hydratacji skóry potrzebuje każdy z nas, niezależnie od tego, jaki ma się rodzaj skóry lub na jakim etapie starzenia się.

NAWILŻANIE SKÓRY 3

Do właściwego nawilżania i ochrony skóry w ciągu dnia bardzo sprawdziło mi się stosowanie sprayu do jonizacji Ion Mist z odżywiającą wodą esencjalną z kamelii. Skórę ochroni nie tylko przed szkodliwymi wpływami, ale zarazem głęboko ją nawilży. Jego stosowanie przeistoczyło się w moją niezastąpioną codzienną rutynę i idealny dodatek do pielęgnacji skóry. Šwietnie posłuży również jako utrwalacz makijażu, który zachowuje nieuszkodzony. O oszałamiającym zapachu wody esencjalnej z Kamelii i substancji odżywczych, które Twoją skórę rozjaśnią, mogę tylko marzyć.

Nawilżanie skóry ma swoje reguły, które warto znać, ponieważ prawdą jest, że każda kobieta pragnie doskonałej i ładnej skóry, jednak niestety nie każda ją z przybywającym latami pielęgnuje tak, jak na to zasługuje i wymaga. Wszystko to jest w rzeczywistości tylko kwestia dyscypliny i regularności… czy po kilku wizytach w siłowni pojawi ci się na brzuchu sixpack?😀

NAWILŻANIE SKÓRY 4

Jest wskazane z pielęgnacji cery uczynić przyjemny rytuał, na który będziesz się codziennie cieszyć. Żeby ten rytuał był jak najprzyjemniejszy i najskuteczniejszy, polecam włączyć do niego peeler RECLAR, który stał się absolutnie niezbędną częścią mojego kitu. RECLAR Peeler z niebieską i czerwoną terapią świetlną zapewni wchłanianie tych wszystkich cennych serów, kremów i maseczek lub naturalnych olejków czy maseł kosmetycznych głęboko w skórę. Maksymalnie też wzmacnia działanie tych nawilżających cudów.

Gorliwie polecam również wizyty w salonach kosmetycznych i poradniach dermatologicznych. Trzeba jednak uważać, ponieważ w obecnych czasach jest wokół nas mnóstwo produktów, które mogą nam pomóc, ale również zaszkodzić, dlatego jest ważne zaczerpnąć porady od ekspertów, co jest dla skóry najlepsze!

Jednak na to, żeby udzielić swojej najlepszej rady, nie muszę być ekspertem…
RÓWNOWAGA to droga do sukcesu!😘

Autorką artykułu jest Vilma Baum, profesjonalna wizażystka i lektrorka z Make-up Institute Prague.

Opublikowano

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu

Ultradźwiękowy peeling wodny

Częstotliwość peeleru galwanicznego wynosi 28 kHz, ma więc niską częstotliwość. Zarazem wykazuje wielką siłę, zdolność do głębokiej penetracji skóry i świetną stabilność. Ultradźwiękowe fale o częstotliwości 28 kHz są zdolne rozszerzyć się w wodzie, ponieważ odpowiednio dopasują się do długości falowej wody.  Dzięki wysokiej zawartości wody w ludzkim organiźmie (w przybliżeniu 70%), peeling wykazuje bardzo dobre efekty.

Efekty ultradźwiękowego peelingu

Tryb peelingowy

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 5

 • Zasięg

Usuwa, czyści, sterylizuje i odłupuje martwe komórki ze skóry i porów

Złota szpatułka

 1. Głowica na szpatułce powleczona jest szczerym złotem (99,9%)
 2. Łagodzi objawy alergii na metale
 3. Wysoka przewodność elektryczna zwiększa galwaniczny efekt synergiczny
 4. Złoto wykazuje działanie antybakteryjne

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 6

Prąd galwaniczny

Prąd nieprzerwanie i regularnie cyrkuluje przez ciało i ludzką tkankę, rewitalizuje tkankę i ma pozytywny wpływ na chemiczne i fizyczne reakcje w ciele.

Właściwości urządzeń galwanicznych

Urządzenie galwaniczne posiada anodę i katodę. Peeler wykorzystuje zmiany chemiczne, które mają miejsce na dodatnich i ujemnych polach. Działanie aktywnej i nieaktywnej elektrody umożliwia bardziej efektywne przenikanie prądu przez skórę.

Przenikalność

Efekt przenikania ampułki odżywczej i esencji do skóry

Lifting

Włókna skóry uaktywniane są za pomocą wytwarzania fal ultradźwiękowych, które pomagają z eliminacją zmarszczek i zapewniają lepszą elastyczność skóry.

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 7

Tryb G-blue: Reakcja alkaliczna (katoda (-))

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 8

 • Napięcie: Wysokie (40 mV) / Niskie (-4,36V)
 • Poprawia zaopatrzenie skóry w krew za pomocą reakcji alkalicznej na ujemnej elektrodzie (-), co ulepsza krwiobieg i pomaga skórze zrelaksować się za pomocą neurostymulacji.
 • Niebieska (długość fali 470nm) LED (1mm transiluminacja). Jest wchłaniana tkanką nabłonkową skóry. Stymuluje porfiryn do produkowania większej ilości tlenu w komórkach, co wspomaga sterylizację skóry i leczenie trądzika. Badania uniwersyteckie wykazały, że promieniowanie skóry za pomocą 470nm LED w miejscach uszkodzenia skóry wspomaga gojenie ran.

Tryb G-Red: Reakcja z kwasem (anoda) +))

Galwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 9

 • Napięcie: Wysokie (4,48 V) / Niskie (80 mV)
 • Pomaga ponownie obnowić warstwę kwasową skóry za pomocą reakcji z kwasem na dodatniej elektrodzie (+). Ma również działanie wybielające usuwające przebarwienia oraz pomaga ulepszać i wspierać regeneracyjne cechy skóry.
 • Czerwona (długość fali 624nm) LED (2 mm transiluminacja) przeniknie skórę właściwą, stymuluje mitochondria i wspiera produkcję ATP (adenozyno-5′-trifosforan), co może zapewnić lepszą elastyczność, zmniejszyć widoczność zmarszczek i spowolnić procesy starzenia się.

Protokół z próbyGalwaniczny peeler wodny: Efekty ultradźwiękowego peelingu 10

 

 

Opublikowano

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami?

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami?

Reclar to hipoalergiczny skrobak galwaniczny peeler, który nam do użytku domowego oferuje kilka „nowoczesnych“ technologii jednocześnie. Działa na zasadzie ultradźwiękowego oczyszczania cery, galwanizacji, a zarazem  terapii świetlnej LED czerwonym i niebieskim światłem.

Brzmi to jak świetna technologia. Czy stosowana do użytku domowego jest również bezpieczna?

Zacznijmy ładnie od początku. Co to właściwie jest ultradźwiękowe oczyszczanie cery? Jest to procedura oczyszczania skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza ultradźwiękowe fale i wysokofrekwencyjne wibracje, usuwające martwe komórki i odmładzające warstwę zewnętrzną skóry.

Innymi słowy, jest to forma peelingu mechanicznego, który jest w stanie oddziaływać na trzy wierzchnie warstwy skóry. Została uznana przez ekspertów jako jedna z najdelikatniejszych form pielęgnacji twarzy. Powierzchowym działaniem na skórze pomaga nam:

 • znacząco poprawić stan trądzika
 • głęboko wyczyścić upchane pory
 • delikatnie wygładzić powierzchnię cery i częściowo eliminować zmarszczki
 • poprawić hemodynamikę i metabolizm skóry
 • zapewnić głęboką hydratację i lifting

Ultradźwięki znajdują długotrwałe i bezpieczne zastosowanie do badań w medycynie. Do użytku domowego  jest bardzo ważne używać tylko wysokiej jakości urządzenia spełniającego certyfikat jakości, który RECLAR oczywiście posiada.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 11

Ultradźwiękowe oczyszczanie można w zasadzie stosować w jakimkolwiek wieku i bez względu na typ cery. Istnieją jednak wyjątki u kilka schorzeń skóry, u których używanie domowego peeleru trzeba skonzultować ze swoim lekarzem dermatologiem.

RECLAR skutecznie działa zwłaszcza na upchane pory. Przy regularnym stosowaniu ładnie oczyszcza cerę, obniża ilość upchanych porów, poprawia jakość i stan cery, przedłużając okres między profesjonalną pielęgnacją w salonie.

Wskazówki lecznicze:

 • trądzik
 • blizny i przebarwienia po trądziku
 • rozszerzone pory
 • „zmęczona“ cera
 • cera z przejawami starzenia
 • i inne :o)

Przeciwskazania:

 • kardiostymulator
 • porażenie nerwu twarzowego
 • choroby układu krążenia i schorzenia onkologiczne
 • ciąża i laktacja
 • łuszczyca lub inne chroniczne choroby skóry
 • trądzik różowaty

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 12

Kilka słów o terapii świetlnej

LED – light emiting therapy (terapia świetlna) to popularna nieinwazyjna metoda pielęgnacji skóry z trądzikiem, skóry uszkodzonej promieniami słonecznymi lub z innymi schorzeniami. Terapię można stosować w gabinecie dermatologicznym lub salonie kosmetycznym, ewentualnie skorzystać z urządzenia nadającego do użytku domowego.

Terapia korzysta z różnej długości fali światła do wywołania naturalnych gojących procesów skóry. Dla osiągnięcia wyników jest niezbędnych co najmniej kilka sesji.

Niebieskie światło ogranicza działanie gruczołów łojowych, co łagodzi objawy trądzika. Może też  eliminować bakterie na powierzchni skóry wywołujące stany zapalne (Propionibacterium acnes).

Czerwone światło ogranicza stany zapalne, poprawia stan blizn i spowalnia procesy starzenia, pozytywnie wpływając na komórki – fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Do czego nam właściwie służy kolagen? Jest to proteina w skórze (białko) która odgrywa ważną rolę w procesie gojenia. Z wiekiem jego produkcja obniża się, a skóra zaczyna tracić jędrność. Z tego powodu wskazane jest produkcję kolagenu stymulować, na przykład czerwonym światłem.

może pomóc leczyć szereg problemów ze skórą, takich jak:

 • trądzik
 • zapalenia skóry
 • skóra matowa ( dull skin)
 • ponadto przyśpiesza gojenie ran i stanów zapalnych

Jedną z głównych zalet terapii świetlnej LED jest jej bezpieczeństwo. Na podstawie badań ustalono jej świetny profil bezpieczeństwa. Nie zawiera ultrafioletowych promieni i dlatego nadaje się do regularnego używania. Nie powoduje oparzeń, a pielęgnacja jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry.

Jak stosować?

Peeler stosuje się na oczyszczoną i wystarczająco wilgotną cerę, ewentualnie w przebiegu czyszczenia można użyć wodę mineralną w sprayu lub nawilżony wacik, którym pocieramy skórę.

Do czyszczenia cery można używać też kosmetyków z aktywnymi substancjami, takie jak na przykład kwas salicylowy czy glikolowy, jednak do wprawiania w skórę te aktywne składniki nie nadają się i mogą ją podrażnić. Jeżeli chcemy obniżyć ryzyko podrażnienia, powinniśmy wybrać bardziej łagodniejsze preparaty czyszczące, jak na przykład Cetaphil, Cerave lub Toleriane od La Roche Posay.

W opakowaniu peeleru RECLAR znajduje się stosunkowo ładna instrukcja obsługi, więc nie będę tego tutaj wspominać.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 13

Po użyciu możemy odczuwać dyskomfort z powodu suchej lub ściągniętej skóry. Zaczerwienienia nie są normalnym towarzyszącym zjawiskiem. Na tak przygotowaną cerę można aplikować maseczkę według typu cery czy aktualnej potrzeby. Obojętne, jakie stosujesz kosmetyki, ponieważ RECLAR pomoże ci osiągnąć lepsze efekty pielęgnacji i uzyskać ze stosowanej rutyny jak najwięcej.

RECLAR poprawą i oczyszczaniem cery oraz następnie poprawia wchłanianie skutecznych substancji z serów i kremów, które używamy. Po okresie regularnego czyszczenia obniża się potrzeba eksfoliacji, jednak galwanizację i pielęgnację świetlną możemy stosować bezpiecznie codziennie. Moje ulubione produkty – maseczki i sera, które można stosować na przykład z peelerem RECLAR, znajdują się na obrazkach poniżej.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 14

Nawilżająca, uspokajająca i witaminowa od ANNEMARIE BÖRLIND.

Wskazane jest również stosowanie serum nawilżającego, zależy jednak od typu cery i preferencji, których akurat potrzebujesz.

 

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 15

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 16

Walory peeleru RECLAR przy stosowaniu z retinoidami

Sama w swojej nabytej rutynie używam retinoidy, konkretnie jedną z najskuteczniejszych form retinoidów i to tretinoin w postaci żelu, w koncentracji 0,025%.  Tretinoin jako skuteczną substancję pierwotnie używano jako lekarstwo, przeznaczone do terapii trądzika. Z czasem jednak stwierdzono, że u pacjentów nastąpiła nie tylko poprawa stanu trądzika, lecz również „wygładzenie“ zmarszczek, wzmocnienie cery, rozjaśnienie przebarwień.

Wygląda to jak cud, który z tretinoinu uczynił jeden z najskuteczniejszych anti-aging składników. Do zwyczajnego stosowania wolę bardziej przystępniejszą formułę, taką jak Retinol czy Retinaldehyd.

Peeler pomaga przy eksfoliacji, spowodowanej retinoidami

Peeler RECLAR nie używam do wprowadzania składników w związku z siłą retinoidów i ich zdolności do irytacji. Jednak bardzo dobrze sobie radzą z następującym nadmiernym łuszczeniem się skóry, które na początku terapii wywołują retinoidy.

Walczyć z tym można kilkoma sposobami, na przykład różnymi rodzajami peelingów – kremowymi czy sypkimi enzymatycznymi, albo delikatnymi naturalnymi, których w tym wypadku nie polecam. U mnie RECLAR świetnie dał sobie radę z nadmiernym łuszczeniem. W moim przypadku w ogóle nie nastąpiło podrażnienie, ponieważ jest bardzo delikatny. Trzeba go tylko używać z lekką ręką i bez naciskania.

U mnie używanie RECLAR do pielęgnacji w domu sprawdziło się, tak więc stosuję go  regularnie. Mam nadzieję, że znajdzie swoje miejsce również u ciebie, a twoja inwestycja zostanie wyważona piękniejszą i bardziej jędrną skórą.

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 17

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 18

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 19

(Źródło: www.medicalnewstoday.com, www.cosmetology-info.com, www.masterpieceskinrestoration.com, www.shape.com, www.dermstore.com, www.byrdie.com)

 

MUDr. Katarína Bieleszová: Jak działa peeler RECLAR podczas stosowania z retinoidami? 20

Nazywam się Katarína Bieleszová, wystudiowałam medycynę i skupiam się na rehabilitacji medycznej, jednak mój pierwotny kierunek i całożyciowa fascynacja to dermatologia, której poświęcam się we wolnych chwilach.

Cieszę się, że mogłam się wreszcie więcej zorientować w dziedzinie pielęgnacji cery i w tym, jak możemy w środowisku domowym pomóc wynieść pielęgnację na wyższy poziom.

Długo szukałam przyrządu do efektywnej, ale delikatnej eksfoliacji. I właśnie RECLAR w pełni spełnił moje oczekiwania.

Opublikowano

Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist

Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist

Dezynfekcja światłem UV to ulubiona technika sterylizacyjna stosowana przy czyszczeniu wody, w domu lub w zakładach opieki zdrowotnej. Światło UV, które jest częścią naszego ION Mistu, walczy z bakteriami i wirusami, zapewnia dezynfekcję cieczy w sprayu i chroni w  ten sposób cerę przed nieczystościami. Jak dokładnie działa dezynfekcja UV? Przeczytaj artykuł!

5 top ciekawostek o dezynfekcji

 • Skutki promieniowania świetlnego Słońca odkryto już w 1877 rokuDezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist 21
 • Potem odkryto, że działanie dezynfekcyjne wykazuje tylko część spektrum – światło UV
 • W 1910 roku oddano do użytku pierwszą stację uzdatniania wody za pomocą promieniowania UV w Marsylii
 • Światło UV niszczy struktury organiczne DNA i RNA bakterii i wirusów, co zapobiega ich rozmnażaniu
 • Obecnie używa się również do sterylizacji w zakładach opieki zdrowotnej

Co to jest promieniowanie UV?

Ultrafioletowe światło to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali krótszej niż widzialne światło, ale dłuższej niż światło rentgenowe. Ciekawostką jest, że chociaż my ludzie to promieniowanie ultrafioletowe zwykłym okiem nie widzimy, niektóre zwierzęta, takie jak na przykład renifery, tę zdolność posiadają. Do czego im to właściwie służy, jest na razie tajemnicą nawet dla naukowców.

Istnieją 3 rodzaje światła UV – A, B i C. Promieniowanie UV-C jest z nich najbardziej skuteczne, działa na krótką odległość, a dzięki temu stosuje się najczęściej do sterylizacji.

Jak światło UV walczy przeciw bakteriom i wirusom?

Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist 22Jak już stwierdziliśmy na początku, dezynfekcja UV to żadna nowa technologia. Efekt sterylizacyjny światła UV odkryto już w XIX wieku i od tego czasu jest często stosowany do dezynfekcji wody, powietrza lub przedmiotów. Jak ta dezynfekcja właściwie funkcjonuje?

Promieniowanie ultrafioletowe ma wpływ na wszelkie organizmy żywe, włącznie tych niewidzialnych, takich jak bakterie i wirusy. Bakteriobójcze promieniowanie działa na DNA (RNA) bakterii i wirusów, co zapobiega ich rozmnażaniu i szerzeniu się. Efekty dezynfekcyjne promieniowania UV wykazano podczas badań nad najpospolitszymi wirusami, takimi jak np. grypa.

Światło UV i dezynfekcja wody

Technologia promieniowania UV pozbawia ciecz bakterii. Z tego powodu stosowano ją najpierw przede Dezynfekcja za pomocą światła UV? Znajduje się w twoim sprayu ION Mist 23wszystkim do sterylizacji wody. Ta funkcja jest bardzo ulubiona do dzisiaj, ponieważ umożliwia czyszczenie wody bez obciążenia środowiska naturalnego substancjami chemicznymi.

Funkcję sterylizacji cieczy zapewnia światło UV również w naszym sprayu ION Mist. Po wytrysnięciu cieczy na skórę zapali się światło UV, które ciecz sterylizuje, a  ta dostanie się na cerę zupełnie czysta. Dezynfekcja cieczy zapobiega rozmnażaniu się bakterii na skórze. Cera jest dzięki temu lepiej chroniona przed wpływami zewnętrznymi.

Dezynfekcja światłem UV w zakładach opieki zdrowotnej

Dezynfekcja światłem UV jest obecnie bardzo ulubiona. Często jest stosowana również w zakładach opieki zdrowotnej w walce z wirusami i bakteriami.

W szpitalach światło UV stosuje się do dezynfekcji całych pokojów po pacjentach infekcyjnych, którzy zachorowali na najróżniejsze choroby spowodowane wirusami. Dzięki dokładnemu czyszczeniu światłem UV szpitalom udaje się osiągnąć absolutnie sterylne środowisko nawet na oddziałach z pacjentami z wysoce zakaźnymi chorobami.

Zainteresowały cię efekty sterylizacji światłem UV? I ty możesz je wykorzystać dzięki naszemu ION Mistu, który sprawi, że twoja cera będzie dokonale czysta i chroniona!

Czytaj również…

Najulubieńsza terapia przeciw zmarszkom i trądzikowi? Galwanizacja skóry

Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist?

Opublikowano

Sera i maseczki: 5 sposobów, jak w pełni wykorzystać ich działanie

Sera i maseczki: 5 sposobów, jak w pełni wykorzystać ich działanie

Smiuci cię twoja zmęczona, szara skóra bez życia? Nawilżające i rozjaśniające sera i maseczki pomogą wrócić twoją skórę „z powrotem do gry”. Jak jednak wybrać te właściwe produkty, a przede wszystkim – jak wykorzystać ich działanie w pełni? Zdradzimy w artykule!

Sposób nr 1: Wybierz tę właściwą maseczkę dokładnie dla twojej skóry

Na rynku istnieje mnóstwo maseczek od różnych producentów. Jak więc wybrać tę właściwą? Najpierw rozważ, czego właściwie oczekujesz od maseczki i czego brakuje twojej skórze. Potem już tylko wystarczy śledzić skład poszczególnych maseczek i wkrótce będziesz wiedziała co trzeba!

Jeśli odczuwasz dyskomfort z powodu suchej skóry, zalecamy wybór maseczki nawilżającej z zawartością kwasu hialuronowego lub hialuronianu sodu. Te substancje głęboko nawilżają skórę i sprawiają, że skóra jest ładnie odświeżona i odżywiona. Dzięki efektu nawilżającemu zarazem znacząco ograniczają powstawanie zmarszczek i pomagają w odmłodzeniu skóry. Możesz więc pożegnać się z nieprzyjemnym liniami wokół oczu, na czole i w okolicy ust.

W przypadku, że dolega ci trądzik lub wysypka, twoja maseczka powinna zawierać substancję przeciwzapalną, taką jak na przykład niacynamid, który znajduje zastosowanie również w medycynie. Świetnie  działa przeciw stanom zapalnym, pryszczom oraz trądzikowi w postaci większych nieprzyjemnych guzów. Regularne stosowanie maseczki z niacynamidem może sprawić ci ulgę i spowodować, że twoja cera będzie ładniejsza, a przede wszystkim zdrowsza.

Czy twoja skóra jest prawie doskonała, pomimo to i tak masz wrażenie, że potrzebuje odmłodzenia i rozjaśnienia? Sprawdź, jeśli twoja maseczka zawiera naturalne ekstrakty z roślin. Te bowiem dodają skórze tę właściwą witalność i przywracają świeżość. A tego potrzebuje od czasu do czasu chyba każda z nas.

Jaki typ maseczki wybrać? Istnieją różne rodzaje maseczek, na przykład w postaci gęstego kremu, maseczki złuszczające lub czarne, czy różne kolorowe maseczki w paście.

Przebojem czasów współczesnych są maseczki płatowe, które są bardzo wygodne w użyciu – można je łatwo nanieść na twarz, a po kilkudziesięciu minutach (według konkretnej maseczki) zdjąć i gotowe.

Sposób nr 2: Znajdź jakościowe serum z rewelacyjnymi składnikami

Mamy nadzieję, że wybór maseczki masz za sobą. Dla osiągnięcia tych najlepszych efektów zalecamy jeszcze wybór jakościowego serum. Czy jest naprawdę niezbędne i dlaczego maseczki i kremy nie wystarczą? W następującym tekście dowiesz się wszystko o działaniu serów kosmetycznych.

Sera zwykle cechuje wysoka zawartość substancji odżywczych, które przyśpieszają regenerację skóry. Mogą tak jak maseczki głęboko nawilżać skórę i działać przeciw zmarszczkom. Dzięki wysokiej zawartości skutecznych składników serum zapewni szybsze efekty niż sam krem lub maseczka. Działa więc jak świetny dodatek. Często jest to lekka emulsja, która stopniowo wchłonie się w skórę. Można ją stosować na przykład pod krem na noc.

Również u serum możemy zaobserwować podobne substancje, jakie opisaliśmy wyżej u maseczek. Z hialuranem sodnym, niacynamidem i naturalnymi ekstraktami nigdy nie popełnisz błędu. Kolejną substancją, którą na pewno docenisz w serum, to adenozyna, która potrafi poprawić elastyczność skóry i jeszcze wzmocnić działanie innych substancji odmładzających. A której nie powinno zabraknąć w twoim nowym serum.

Sera i maseczki: 5 sposobów, jak w pełni wykorzystać ich działanie 24

Prawdopodobnie wypróbowałaś już parę naprawdę jakościowych maseczek i serów, jednak nie odczułaś wyraźnej różnicy na cerze. W czym więc tkwi problem? Problem może polegać na tym, że produkty nie przedostały się głębiej do skóry. Szkoda więc wydawać pieniądze za jakościowe kosmetyki, które nie zostaną należycie wchłonięte do skóry. Na lepsze wchłonięcie maseczki lub serum do skóry istnieją następujące trzy sposoby.

Sposób 3: Aplikuj maseczki i sera na doskonale oczyszczoną cerę

Pierwsza zasada może wydawać się oczywista, jednak nie zawsze tak bywa. Nawet kiedy  codziennie starannie usuwasz makijaż za pomocą mleczka kosmetycznego lub żelu, twoja skóra może cierpieć z powodu zatkanych porów. W porach gromadzi się naturalny łój skórny, a wtedy zwykłe czyszczenie nie wystarczy.

Może chodzisz do salonu kosmetycznego na zabieg głębokiego czyszczenia twarzy, tak więc sądzisz, że ciebie ten problem nie dotyczy. Ale z ręką na sercu, jak często znajdziesz czas na godzinową wizytę u kosmetyczki? Już za dwa tygodnie po wyczyszczeniu pory mogą być znowu zatkane. Regularność odgrywa w tym przypadku zasadniczą rolę.

Jeśli ci się zdarza, że zaniedbujesz swoją cerę i wizyty u kosmetyczki, możesz wypróbować domowe czyszczenie twarzy. Wystrzegaj się jednak miętoszenia skóry, które jej może raczej uszkodzić. Na szczęście istnieją przyrządy do domowej pielęgnacji twarzy, jak na przykład ultradźwiękowy peeler, które skutecznie potrafią usunąć wszelkie nieczystości.

Sposób nr 4: Wesprzyj wchłanianie produktów kosmetycznych za pomocą galwanizacji

Cera jest doskonale wyczyszczona i gotowa na aplikację serum lub maseczki. Teraz można wypróbować kolejny sposób do osiągnięcia lepszych efektów jakościowych produktów kosmetycznych. A tym jest wykorzystanie terapii galwanicznej. Co właściwie oferuje i jakie są jej efekty?

Podczas galwanizacji do skóry przechodzi mikroprąd, który stymuluje komórki skóry. Terapia galwaniczna wspomaga wchłanianie preparatów kosmetycznych głęboko w skórę. Przedostają się aż do warstwy dermis, gdzie produkowane są kolagen i elastyna. W ten sposób galwanizacja pomaga odżywiać skórą z zewnątrz i zapewnia jej odmłodzenie.

Do terapii galwanicznej możesz wykorzystać peeler RECLAR, który oprócz ultradźwiękowego peelingu i galwanizacji oferuje również pielęgnację czerwonym i niebieskim światłem. Wszystko o efektach terapii światłem możesz przeczytać w naszym kolejnym artykule na blogu.

Sposób nr 5: Regularnie używaj jonizacji

Ostatnia, również bardzo skuteczna sztuczka pomagająca produktom w przedostaniu się głęboko w skórę, to jonizacja. Co to właściwie jest i jak to właściwie działa?

Nasza cera jest zawsze kationowa, ma więc dodatni ładunek elektryczny. W trakcie jonizacji powstają ujemne jony, które podczas aplikacji na skórę działają jak magnes i znacząco zwiększają jej zdolności do wchłaniania. Produkty kosmetyczne dzięki jonizacji przedostaną się znacznie głębiej w skórę, a ty dzięki temu wykorzystasz wszystkie ich walory. Do jonizacji cery możesz wykorzystać na przykład bardzo skuteczny spray do jonizacji RECLAR ION Mist.

Sera i maseczki: 5 sposobów, jak w pełni wykorzystać ich działanie 25

Tak więc teraz już wiesz, jak skutecznie walczyć z wysuszaniem twojej skóry i uzyskać naprawdę ładną i w pełni odżywioną cerę. Jeżeli będziesz regularnie postępować według wyżej przytoczonych zaleceń, już za kilka tygodni doczekasz się ładnej i odmłodniałej cery!

 

Czytaj również…

Terapia świetlna: Co potrafi czerwone i niebieskie światło?
Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist?
Najulubieńsza terapia przeciw zmarszkom i trądzikowi? Galwanizacja skóry

Opublikowano

Najbardziej ulubiona terapia przeciw zmarszczkom i trądzikowi? Galwanizacja cery

Najbardziej ulubiona terapia przeciw zmarszczkom i trądzikowi? Galwanizacja cery

Galwanizacja cery i twarzy znana jest przede wszystkim jako wysoce skuteczna terapia przeciw zmarszczkom. Świetne rezultaty wykazuje również w walce przeciw trądzikowi! Co to jest galwanizacja i jak pomaga naszej cerze? Po przeczytaniu artykułu zrozumiesz, dlaczego żelazko galwaniczne to jeden ze współczesnych anty age trendów.

5 spektakularnych ciekawostek o galwanizacji twarzy

Najbardziej ulubiona terapia przeciw zmarszczkom i trądzikowi? Galwanizacja cery 26

 • Eksperci w pielęgnacji skóry uważają galwanizację za “nieinwazyjny facelift” – pomaga usuwać zmarszczki bez używania igły
 • Działa przeciwzapalnie, dlatego skutecznie walczy z trądzikiem
 • Terapia galwaniczna przypomina przyjemny masaż, można ją przyrównać do silniejszego prądu wody i jest prawie bezbolesna
 • Nadaje się do wszystkich typów cery włącznie bardzo wrażliwej skóry i wykazuje szereg benefitów
 • W przemyśle kosmetycznym stosuje się już ponad 50 lat

Co to jest galwanizacja i jak działa?

Czy znasz często wspominane słowo galwanizacja, jednak nie wiesz dokładnie, co  oznacza i jak działa? Chodźmy więc sobie zwęźle wytłumaczyć na czym polega tajemnicza zasada galwanizacji.

Zacznijmy nieznacznie w dziedzinie techniki. Nie obawiaj się, nie będziemy zajmować się żadnymi skomplikowanymi szczegółami. Galwanizacja wykorzystuje działanie prądu o stałym natężeniu, specjalnie do celów kosmetycznych i zabiegów estetycznych. W trakcie galwanicznej pielęgnacji cery do skóry przechodzi prąd stały, który stymuluje komórki skóry.

Dzięki działaniu mikroprądu na cerę dochodzi przy regularnym używaniu urządzeń galwanicznych do zmiękczania skóry i jej oczyszczania. Dzięki temu twoja cera pozbędzie się wszelkich nieczystości, a ponadto jej struktura stanie się bardziej delikatna, tak więc będzie ładnie gładka i jędrna.

Dzięki galwanizacji można lepiej wprowadzić w skórę preparaty kosmetyczne. Przechodzą głęboko aż do warstwy dermis, gdzie dochodzi do produkcji kolagenu i elastyny. Galwanizacja więc pomaga odżywiać skórę z zewnątrz. Przyczynia się do nawilżania skóry i krążenia krwi na twarzy. Dzięki temu cera staje się odżywiona i bardziej jaśniejąca!

Jaka jest jej cena?

Najbardziej ulubiona terapia przeciw zmarszczkom i trądzikowi? Galwanizacja cery 27Cena galwanizacji różni się w zależności od konkretnego salonu, a ponieważ proces ten trzeba powtarzać, regularne wizyty w salonie mogą słono kosztować. Jedną z możliwości jak zaoszczędzić, to zakup żelazka galwanicznego, z którym możesz wykonywać galwanizację w domu.

Nie staraj się jednak oszczędzać za wszelką cenę! Trzeba bowiem wybrać jakościowe urządzenie, ponieważ rezultaty galwanizacji mogą  znacznie się różnić. Do pielęgnacji w domu możesz stosować na przykład skrobaka RECLAR, którego  regularnie używa już ponad 1.000 zadowolonych klientek.

Żelazko galwaniczne do domowego stosowania: Dlaczego należy między anti age trendy

Czy zaczynasz z niezadowoleniem zauważać delikatne zmarszczki i linie, które wkradły się do twojej twarzy już około trzydziestki? Nic dziwnego w tym, że przy współczesnym poziomie stresu i niesprzyjającym czynnikom atmosferycznym, nasza cera starzeje się przedwcześnie.

I tu właśnie może pomóc prąd galwaniczny, który odnawia elastyczność, a cerę dosłownie “ściąga”. Działa jak świetna prewencja przeciw zmarszczkom. Zelazko galwaniczne do domowego stosowania należy dzięki temu między współczesne anti age trendy.  Tak więc jest wskazane zacząć z niego korzystać jak najprędzej.

Jeżeli już przez dłuższy czas bezskutecznie kupujesz najdroższe kremy przeciw zmarszczkom, a jednak ciągle nie widzisz żadnych rezultatów, nie trać nadziei. Nawet teraz nie jest zbyt późno na galwanizację. Z doświadczeń naszych klientek wynika, że skrobak galwaniczny RECLAR pomaga kobietom w wieku nawet nad 65 lat. Właśnie dzięki temu urządzeniu możesz w pełni wykorzystać działanie twoich preparatów kosmetycznych i poprawić strukturę cery oraz usunąć zmarszczki prostą regularną pielęgnacją w domu.

Żelazko galwaniczne na trądzik? Pielęgnacja skrobakiem  RECLAR przed i po

Jak już wspomnieliśmy wyżej, usuwanie zmarszczek to nie jedyna korzyść z procesu galwanizacji. Dzięki wyczyszczeniu cery i usunięciu nieczystości z porów pomaga również przy stanach zapalnych skóry.

Służy nie tylko jako prewencja przeciw trądzikowi, potrafi bowiem odbudować uszkodzoną tkankę i przyśpieszyć proces gojenia skóry. Pomoże ci pozbyć się nieprzyjemnych i nieładnych pryszczy, które mogą nieźle dokuczyć.

Przykład działania galwanizacji w połączeniu z niebieskim światłem, które również skutecznie działa przeciw trądzikowi, opisała w recenzji nasza klientka pani Monika Mrlinová. Zerknij na wspaniałe działanie terapii świetlnej i galwanizacji przed i po!

Najbardziej ulubiona terapia przeciw zmarszczkom i trądzikowi? Galwanizacja cery 28

„Kupiłam RECLAR przede wszystkim dlatego, ponieważ zaczął mi się pojawiać trądzik na twarzy. Były to głębokie, sprawiające ból pryszcze, które wcale nie wyglądały dobrze. Peeler mi oczywiście nie pomógł z dnia na dzień, ale dzięki regularnemu stosowaniu rano i wieczorem, pozbyłam się trądziku w ciągu dwóch miesięcy…“

Kiedy galwanizacja może zaszkodzić

Chociaż prąd galwaniczny jest według dotychczasowych stwierdzeń dla zdrowego człowieka zupełnie nieszkodliwy, w niektórych przypadkach jest wskazane z galwanizacji zrezygnować. Terapia galwaniczna jest na przykład nieodpowiednia dla ludzi z kardiostymulatorem lub schorzeniami sercowymi. Nie nadaje się również dla kobiet w ciąży oraz ludzi, którzy mają w ciele metalowe implanty.

Jeśli cierpisz na cukrzycę, epilepsję czy poważniejsze schorzenie tarczycy, używanie przyrządów galwanicznych należy bezwarunkowo skonsultować z lekarzem.

Jak wykorzystać działanie galwanizacji w domu?

Jeśli zdecydowałaś się na zakup skrobaka galwanicznego do domu, należą ci się gratulacje, bo od ładnej cery dzieli cię już tylko jego regularne stosowanie! Proces galwanizacji z właściwym urządzeniem nie jest wcale wymagający, dlatego nie musisz się w ogóle obawiać galwanizacji w domu. Postępuj w następujący sposób:

 1. Oczyść twarz środkiem czyszczącym, do którego jesteś przyzwyczajona, ewentualnie możesz wykonać peelingNajbardziej ulubiona terapia przeciw zmarszczkom i trądzikowi? Galwanizacja cery 29
 2. Nanieś swoją ulubioną maseczkę, serum lub krem na twarz
 3. Włącz funkcję galwaniczną urządzenia (na skrobaku RECLAR funkcja niebieskie lub czerwone światło), przyłóż do skóry i przejeżdżaj od zewnątrz na wewnątrz
 4. Poczujesz delikatne zdrętwienie, dzięki któremu poznasz, że urządzenie działa sprawnie
 5. W przypadku, że twoje serum lub krem w trakcie procesu wysycha, możesz nawilżyć twarz wodą
 6. Przeprowadzaj galwanizację kilka minut (po pewnym czasie skrobak RECLAR automatycznie przełączy się do trybu podstawowego)
 7. I gotowe! Po galwanizacji można nanieść krem lub zostawić cerę w spokoju, by w pełni wchłonęła preparaty, z których już korzystałaś.

A więc, wygląda łatwo, no nie? Jeżeli chcesz osiągnąć naprawdę jakościową galwanizację i wesprzeć jej działanie terapią świetlną, przeczytaj więcej o naszym skrobaku RECLAR.

 

Czytaj również…

Terapia świetlna: Co potrafi czerwone i niebieskie światło?

Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist?

Opublikowano

Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist?

Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist?

Chyba już słyszałaś o cudownym działaniu sprayu ION Mist. ION Mist jest inny niż zwykłe odświeżacze cery. Jonizuje cerę, głęboko ją nawilża i pozostawia ładnie wygładzoną i odżywioną. Jak działa jonizacja i co przynosi skórze? Oto fakty, które cię zainteresują!

5 top ciekawostek o jonizacjiCudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist? 30

 • Podczas jonizacji z cząteczek powietrza stają się elektrycznie naładowane jony
 • Jonizacja znacząco wspiera wchłanianie wody i tonikum do skóry. Składniki odżywcze przedostaną się przez warstwy cery, następstwem czego dochodzi do jej głębokiego nawilżenia
 • Jony ujemne nazywane anionami walczą z bakteriemi i zapobiegają ich rozmnażaniu
 • Jonizacja używana jest w medycynie do wchłaniania leków już od 1890 roku. Dzisiaj znajduje zastosowanie w medycynie na przykład przy ograniczaniu nadmiernego pocenia lub przyśpieszaniu leczenia zranień
 • Cudowne działanie jonizacji w kosmetologii odkryła już na początku XX wieku jedna z pierwszych kosmetyczek Ruth D. Maurer, która poświęciła jej znaczną część życia

Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist? 31Sucha cera, z którą nie radzą sobie kremy i maseczki?

Może znasz to z własnego doświadczenia. W łazience masz mnóstwo preparatów kosmetycznych, włącznie maseczek i kremów. Starasz się dotrzymywać reżim pitny i prowadzić zdrowy styl życia. Jednak pomimo pielęgnacji, kiedy rano naniesiesz makijaż, skóra jest chwilę potem nieprzyjemnie ściągnięta i wysuszona.

Jak to możliwe, że nawet jakościowe preparaty kosmetyczne, których używasz codziennie, w ogóle nie działają?

Przyczyna tkwi najprawdopobniej w tym, że twoja skóra w pełni nie wchłonęła wilgoć. Preparaty kosmetyczne przylgną do skóry, jednak nie przedostaną się głębiej, a z powodu tego tracą znaczną część swoich właściwości. Skóra jest wysuszona, a ty masz wrażenie, że wszelkie starania poszły na marne.

I właśnie teraz otwiera się przestrzeń dla jonizacji. Działanie jonizacyjne sprayu ION Mist  zapewni, aby wilgoć została wchłonięta głęboko w skórę i nawilżała ją dosłownie od wewnątrz. Chodźmy przyjrzeć się, jak to naprawdę działa.

Jak działa jonizacja?

W trakcie jonizacji powstają jony, tak zwane aniony. Może już słyszałaś o odświeżaczach powietrza, które funkcjonują na zasadzie jonizacji. Aniony to lekkie jony ujemne, których korzystny wpływ na zdrowie i pozytywny nastrój człowieka jest już udowodniony. Na podstawie niektórych badań stymulują również czynności mózgu i poprawiają pamięć oraz sprawność Cudowne działanie jonizacji: Jak działa spray ION Mist? 32psychiczną i fizyczną. Możesz więc skorzystać ze sprayu ION Mist, dającego rewelacyjne efekty.

W trakcie aplikacji ujemnych jonów na skórę dochodzi do znacznej poprawy cech wchłaniających skóry. Produkty kosmetyczne zostaną wprowadzone znacznie głębiej do skóry, ty skorzystasz z ich wszelkich efektów i możesz definitywnie pożegnać się z dyskomfortem nieprzyjemnego wysuszania cery.

Jakim sposobem jonizacja wspiera cechy wchłaniające skóry?

Nasza cera jest zawsze kationowa, posiada więc dodatni ładunek elektryczny. Spray ION Mist  elektryzuje powietrze i wytwarza aniony z ujemnym ładunkiem, które są przyciągane do skóry niczym magnes. Maksymalizuje wchłanianie wilgoci głęboko do skóry, która zostaje w niej “zamknięta”.

Podczas gdy zwykłe spraye pozostają raczej na powierzchni, a z cery szybko odparują, zjonizowane tonikum po zastosowaniu ION Mistu w niej ładnie zostanie.

Dezynfekcja i skuteczna walka z bakteriami

Dalszą wspaniałą cechą anionów jest to, że walczą z bakteriami i zapobiegają ich rozmnażaniu. Ten fakt wykorzystują na przykład lekarze i pielęgniarki w szpitalach przy gojeniu ran,  chorobach skóry i poparzeniach. Na pewno docenisz tę wygodę podczas codziennej aplikacji ION Mistu.

Ten bowiem ochroni twoją cerę przed bakteriami i przed wpływami zewnętrznymi w ciągu 24 godzin. Żeby doprowadzić sterylizację do absolutnej doskonałości, spray jonizacyjny wyposażono ponadto białe światło UV LED, które zapali się przy każdym zastosowaniu produktu. Światło sterylizuje ciecz wewnątrz, a ta dostanie się na cerę zupełnie czysta.

Nawilżanie w suchym środowisku? Nawet kilkakrotnie w ciągu dnia

Dzięki wibracji wykorzystywanej do rozprysku tonikum, ION Mist wytwarza molekuły podobne do mgły. Na cerze nie pozostaną kropelki, a tonikum wchłaniane jest do do skóry. Dzięki temu możesz doświadczać rewelacyjnych efektów ION Mistu nie tylko rano, ale też w ciągu całego dnia.

ION Mist można używać na makijaż, który nie będzie się rozmazywać. Chociaż ION Mist działa nawet po jednym zastosowaniu i ochroni twoją cerę przez cały dzień, w bardzo suchym środowisku zaleca się odświeżać cerę kilkakrotnie w ciągu dnia. Chcesz wypróbować nasz spray ION Mist  i w pełni wykorzystać działanie jonizacji? Wybierz jeden z naszych dwóch kolorowych wariantów w naszym e-shopie!

 

Czytaj również…

Terapia świetlna: Co potrafi czerwone i niebieskie światło?

Najulubieńsza terapia przeciw zmarszkom i trądzikowi? Galwanizacja cery